شاخه‌های بلاگ

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجوی بلاگ

سالیسیلیک اسید و پوست

سالیسیلیک اسید و پوست

اسید سالیسیلیک در صدر لیست ترکیباتی است که بسیاری از متخصصان پوست برای درمان آکنه از آنها استفاده می کنند. اما چرا این ماده تا این حد محبوب و معروف شده است؟ دلیل این محبوبیت این است که اسید سالیسیلیک باعث خشک شدن طبیعی آکنه می شود و همچنین می تواند خطر عود آن را کاهش دهد.

اسید سالیسیلیک (Salicylic Acid) یکی از ترکیبات رایج مورد استفاده در محصولات مراقبت پوستی برای کنترل و درمان انواع جوش می باشد.عملکرد اسید سالیسیلیک بواسطه از بین بردن انسداد منافذ پوستی است.همچنین از اسید سالیسیلیک بعنوان یک لایه بردار استفاده می شود.

عملکرد سالیسیلیک اسید بدین صورت است که با از بین بردن انسداد منافذ پوست، موجب درمان انواع جوش می شود.

اگر پوست شما چرب و مختلط است یا مستعد جوش و آکنه هستید ، به دلیل چربی پوست سلول های مرده به راحتی از سطح پوست جدا نشده و گاهی درون منافذ به دام افتاده و در ترکیب با چربی پوست ماده غلیظی را تشکیل می دهند که باکتری مولد آکنه از آن تغذیه می کند . سالیسیلیک اسید علاوه بر اثر لایه برداری ، محلول در چربی نیز هست . یعنی با حل کردن چربی موجود در دیواره منافذ ، سلول های مرده به دام افتاده در منافذ را جدا می کند و موجب افزایش گردش سلولی پوست می شود .

قبل از این که تصمیم بگیرید یک محصول حاوی سالیسیلیک اسید برای شما کار می کند یا نه یک تا دو هفته به محصول و پوستتان زمان دهید ، اگر احساس کردید جوش هایتان در حال بدتر شدند دفعاتِ مصرف را کاهش دهید . مثلا اگر دو بار در روز از محصول استفاده می کردید میزان مصرف را به یک بار یا یک روز در میان کاهش دهید . به احتمال زیاد بدتر شدن جوش ها به دلیل برون ریزی یا پاکسازی پوست است و موقتی است .

اما اگر فکر می کنید واکنش پوستتان به سالیسیلیک اسید نشانه ناسازگاری این ماده با پوستتان است مصرف محصول را متوقف کنید و ببینید واکنش پوستتان به توقف مصرف چیست . اگر چه سالیسیلیک اسید ذاتا خاصیت ضدالتهابی دارد اما ممکن است شما جزو معدود افرادی باشید که به این ترکیب حساسیت دارید به خصوص اگر به آسپرین حساسیت دارید چون سالیسیلیک اسید به لحاظ شیمیایی بسیار به آسپرین شبیه است .

چه چيز باعث ميشود ساليسيليك تا اين حد در درمان جوش و آكنه موثر باشد؟

اصولا كار اسيد از هم پاشيدن سلولهاى جمع شده در يك نقطه است و اين يعنى همان چيزى كه پوست براى سلامتى به آن نياز دارد، خارج شدن جوش هاى سر سياه، سر سفيد و چركى.

دليل قدرت بسيار اسيد ساليسيليك نفوذ آن به عمق پوست است و به همين دليل ميتواند ريشه پوست را بخوبى سطح آن تميز نمايد. خاصيت ضد التهابى اسيد ساليسيليك موجب ميشود كه در نرمى و لطافت پوست هم موثر باشد. بنابراين ميتواند تمام نگرانى های پوست چرب در مورد پوست را برطرف نمايد.

مانتیدا محصولات موجود در فروشگاه حاوی سالیسیلیک اسید رو بهتون پیشنهاد میده

ماسک سالیسیلیک اسید بیوآکوا

سرم سالیسیلیک ضدآکنه لانبنا

نوشته شده در 1401-03-01 مراقبت های پوست 0 3540

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

منو

مقایسه 0