شاخه‌های بلاگ

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجوی بلاگ

اصالت کالاها

اصالت کالاها

انتخاب و خرید محصولات مختلف، به ویژه محصولات آرایشی و بهداشتی که به طور مستقیم بر سلامت ما اثر می‌گذارند دارای معیارهای بسیاری است و به همین دلیل گستردگی فراوانی دارد. پس از توجه به برند محصول، محتویات محصول، فروشنده محصول و تجربه مشتریان در استفاده از محصول، به مهم‌ترین مورد می‌رسیم، یعنی تشخیص اصالت کالا .

نحوه تشخیص اصالت کالا برای افراد بسیاری ناشناخته است. خیلی از افراد نمی‌دانند که چگونه از کیفیت محصول مورد نظر خود مطلع شوند و به همین دلیل در خرید خود اشتباه می‌کنند. اشتباه در خرید محصولات مراقبت از پوست و مو ممکن است برای افراد گران تمام شود و آسیب‌های بسیاری به دنبال داشته باشد. از طرفی، به علت کاهش واردات و وجود محصولات قاچاق، تشخیص اصالت کالا سخت‌تر شده است و فرد علاوه بر این مشکل، با مشکل تاریخ انقضا نداشتن بسیاری از محصولات مواجه است.

یکی از راه های تشخیص اصالت کالا بچ کد محصول است .

بچ کد یا بچ نامبر

راه  تشخیص اصالت کالا استفاده از بچ کد آن است. این کد شامل حروف و ارقامی است که تاریخ تولید، انقضا و سری ساخت را نشان می‌دهند. سایت‌های معتبری همچون chekfresh بچ کد را ترجمه می‌کنند و با وارد کردن آن و سپس نام محصول، کلیه این اطلاعات را در اختیارتان می‌گذارند. محصولات با تاریخ انقضای بالا معمولا تاریخ انقضای درج شده بر روی خود ندارند و تنها حاوی بچ کد اند.. "بچ کد" معمولاً با پرینتر سوزنی چاپ یا مُهر می‌شود.

بچ کد چاپی بر روی جعبه محصول

بچ کد با چاپ سوزنی و هک شده بر روی جعیه محصول

در محصولات بهداشتی از قبیل شامپو، نرم کننده،ماسک مو و… معمولا بچ کد در یک کادر مستطیل شکل در کنار بارکد محصول چاپ شده است و در محصولات آرایشی هم این کد در زیر بسته بندی محصول وجود دارد.

در مورد محصول آرایشی که داری جعبه می باشند مانند عطر و ادکلن ها باید بچ کد روی جعبه محصول و بچ کد چاپ شده بر روی خود محصول دقیقا یکی باشند. و همچنین برای محصولات آرایشی و بهداشتی نیز باید فونت و رنگ چاپ بچ کد با سایر نوشته های روی محصول و بسته بندی آن متفاوت باشد که توجه به این نکته بسار حائز اهمیت است.

 

 

سایتهای معتبر جهت چک کردن بچ کد محصولات:

بعد از پیدا کردن بچ و توجه به نکاتی که گفته شد باید از این بچ کد استفاده کرد.

برای استفاده از بچ کد کافی ست که به سایت های checkfresh.com و checkcosmetic.net و checkexp.com مراجعه کنید و شرکت محصول مورد نظر خود به  را انتخاب کنید و سپس بچ کد موجود روی محصول را در کادر مربوطه وارد کنید و دکمه اینتر را بزنید که در صورت صحیح بودن بچ کد و اصل بودن کالا یک سری اطلاعات به شما برگردانده میشوید که می تواند اصالت کالا را تایید کند.

1. checkfresh.com

checkfresh

 2. checkcosmetic.net


3.checkexp.com

تمامی بچ کدهای محصولات در وبسایت مانتیدا درج شده و میتوانید قبل از خرید به کمک وبسایت های معرفی شده اصالت و انقضای محصولات را مشاهده کنید.

نوشته شده در 1401-03-01 0 11926

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

منو

مقایسه 0