شاخه‌های بلاگ

آخرین نظرات

بدون نظر

جستجوی بلاگ

درباره ی ضدآفتاب

درباره ی ضدآفتاب

ویژگی‌های بهترین کرم ضد آفتاب

همانطور که خیلی از شماها می‌دانید اشعه فرابنفش خورشید، دارای ضرر بسیار زیادی برای پوست است. استفاده از کرم ضد آفتاب کمک می‌کند آسیب‌های نور خورشید روی پوست کمتر شود و پوست سالم‌تری داشته باشیم.

از ویژگی‌های یک ضد آفتاب خوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ضد آفتاب هر چند ساعت یک بارتمدید شود؟

بهتر است هر ۲ تا ۳ ساعت یک بار کرم ضد آفتاب خود را تمدید کنید. چون بعد از گذشت دو الی سه ساعت، ضد آفتاب تاثیر مثبت خود را از دست می‌دهد و نیاز به تمدید دارد.

این را هم بدانید که ضد آفتاب فقط برای روزهای آفتابی نیست. بلکه در هوای ابری و برفی هم این محصول باید روی پوست استفاده شود.

Spf چیست ؟

«SPF» مخفف عبارت «Sun Protection Factor» است که معنی آن فاکتور حفاظتی در برابر نور خورشید می‌باشد.

مثلا SPF 15 به این معنی است که اگر پوستی در تماس مستقیم با نور آفتاب قرار بگیرد و بعد از گذشت یک دقیقه پوستش شروع به قرمز شدن و سوختگی کند. در صورتی که از یک ضد آفتاب SPF 15 استفاده کند، کرم ضد آفتاب کمک می‌کند این فرایند آفتاب سوختگی پوست ۱۵ مرتبه کندتر شود.

فاکتور اس پی اف یک معیار برای سنجیدن میزان توانایی ضد آفتاب برای حفاظت از پوست در برابر اشعه UVB خورشید است

همانطور که می‌دانید اشعه ماورابنفش خورشید به دو دسته نوع A و نوع B تقسیم می‌شود. این نکته را باید به شما گوشزد کنیم که SPF یک ضد آفتاب از پوست شما در برابر اشعه UV B محافظت می‌کند و تاثیری بر محافظت از پوست در برابر اشعه UV A ندارد.

بهترین spf برای ضد افتاب چند است؟

در کل باید بگوییم که SPF کمتر از ۱۵ حفاظت کمی از پوست شما خواهد کرد. SPF های بین ۱۵ تا ۳۰ حفاظت متوسط و ضد آفتاب‌های با SPF بالاتر از ۳۰ حفاظت بسیار بالایی از پوست انجام می‌دهند.

SPF 70 به بالا معمولا توسط پزشک برای افراد خاص مثلا افرادی که به سرطان پوست دچار هستند، تجویز می‌شود.

به طور کلی، یک ضد آفتاب با SPF 30 برای یک فرد معمولی و عادی مناسب است البته به شرطی که به اندازه مصرف کرده و هر دو الی سه ساعت کرم ضد آفتاب را تمدید کند.

طبق تحقیقات مشخص شده کرم ضدآفتاب با SPF ۳۰ ، تا ۹۷ درصد از پوست شما در برابر اشعه مضر خورشید محافظت می‌کند و ضد آفتاب با SPF ۵۰ ، پوست شما را تا ۹۸ درصد از خطرات نور خورشید محافظت می‌کند. پس اینگونه نیست که بگوییم اس پی اف ۵۰ حفاظت خیلی بیشتری نسبت به اس پی اف ۳۰ انجام می‌دهد.

ضدآفتاب رنگی و بی رنگ لابورن و پریم از ضدآفتاب های در دسترس موجود در مانتیدا هستند.

نوشته شده در 1399-09-17 0 1171

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر دهید.

منو

مقایسه 0